همان‌طور که می‌دانید مهندسین، هر یک مطابق شرایط کاری خود، راه حلی را برمی‌گزینند. برخی ترسیم نقشه‌ها را به تکنسین‌هایی واگذار می‌کنند که سال‌هاست در زمینه ترسیم نقشه‌های سازه تجربه دارند و عمدتا از جزئیات آماده برای این کار استفاده می‌نمایند. سایر مهندسین نیز در راستای همسو شدن با پیشرفت تکنولوژی، خرید یک نرم‌افزار یا پلاگین را برای ترسیم نقشه‌های سازه‌های بتنی خود انتخاب می‌کنند. اما سؤال اینجاست که برای انتخاب نرم‌افزار، چه نکاتی را در نظر بگیرند. در این مقاله قصد داریم با بیان معیارهای مهمی که برگرفته از سالیان سال تجربه مهندسین است، شما را در مسیر انتخاب یک نرم‌افزار ترسیمی مناسب، راهنمایی کنیم.

در بر گیرنده تمامی راهکارها

اولین نکته‌ای که برای انتخاب نرم‌افزار باید در نظر گرفته شود، جامع بودن آن است. جامع بودن به این معنا که قابلیت ترسیم تیرها و ستون‌ها (قاب بتنی)، پی و فونداسیون، سقف و دیوار برشی را نیز داشته باشد و شما را از خرید نرم‌افزارهای جداگانه برای ترسیم هر مورد بی‌نیاز کند.

نرم‌افزار آنلاین اتوسازه نیز، در آینده‌ای نزدیک با افزودن قابلیت ترسیم خودکار پی، فونداسیون و دیوار برشی در جهت جامع‌تر شدن گام برمی‌دارد و همواره مسیر تکامل را با استفاده از ایده‌های جدید طی خواهد کرد.

در بر گیرنده تمامی راهکارها

قیمت

با توجه به رکود اخیر صنعت ساخت و ساز در کشور و افزایش تعداد مهندسین، بالا بردن بازدهی از اولویت‌های کاری مهندسان است و موفقیت در این فضای رقابتی، تا حد زیادی به نحوه مدیریت هزینه‌های آن‌ها وابسته است. به طور قطع، هزینه خرید نرم‌افزار با توجه به خدمات ارائه شده توسط گروه نرم‌افزاری باید مورد بررسی قرار گیرد. نکته قابل تامل این است که گاهی مهندسین در کنار هزینه خرید نرم‌افزار، متحمل هزینه‌های دیگر نیز می‌شوند. برای مثال، کار با برخی از نرم‌افزارها به سیستم‌های سخت‌افزاری به روز و گران قیمت نیاز دارند که هزینه تمام شده نرم‌افزار را برای مهندس افزایش می‌دهند. حضور تکنسین نقشه‌کشی نیز هزینه‌هایی را به دنبال خواهد داشت.

نرم‌افزار آنلاین اتوسازه، با در نظر گرفتن این عامل حیاتی، قیمت را دقیقا با توجه به حجم کاری مهندس محاسبه می‌کند. بدین معنا که به ازای هر متر مربع پروژه شما، هزینه اندکی دریافت می‌نماید. به علاوه، گروه نرم‌افزاری اتوسازه، طرح‌های پرداختی ابتکاری مختلفی را به مهندسین پیشنهاد می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانند هزینه‌های خود را بهتر مدیریت نمایند.

قیمت

محیط کاربری

موضوع بعدی که در انتخاب نرم‌افزار نقش بازی می‌کند، محیط کاربری آن است. محیط کاربری یک نرم‌افزار موفق و پر طرفدار، ساده و جذاب است و نیاز به ساعت‌ها زمان برای آموزش ندارد. بی تردید همه ما هنگام جست و جو در گوگل، جذب محیط ساده و کاربر‌پسند آن شده‌ایم. این تجربه جالب شرکت موفق گوگل به ما می‌آموزد که سادگی از مهمترین ویژگی‌های نرم‌افزار است. کاربران دوست دارند که با صرف زمان کم، روی نرم‌افزار مورد استفاده خود، تسلط کامل پیدا کنند و به راحتی به تمام قابلیت‌های نرم‌افزار دسترسی داشته باشند. برخورداری نرم‌افزار از یک نسخه آزمایشی کاربردی به کاربران اجازه می‌دهد که با محیط نرم‌افزار و قابلیت‌های آن آشنا شده و انتخاب بهتری داشته باشند.

هم اکنون تهیه نقشه‌های سازه‌های بتنی در نرم‌افزار آنلاین اتوسازه با استفاده از یک پنل کاربری بسیار ساده امکان‌پذیر است. پر کردن فرم‌های تنظیمات اولیه، تنها کاری است که کاربر باید انجام دهد. با این حال، راهنماهای تخصصی گام به گام نیز، برای استفاده آسان‌تر روی سایت قرار داده شده است.

محیط کاربری

نحوه دسترسی

چگونگی دسترسی به نرم‌افزار، موضوع تعیین کننده بعدی است. نرم‌افزارهای مرسوم پس از خرید روی یک سخت‌افزار نصب می‌شوند. وجود قفل در این نرم‌افزارها معمولا دسترسی آن‌ها را به یک دستگاه محدود می‌کند. به علاوه دسترسی به آن‌ها در هر لحظه و هر جا ممکن نیست. با بهره‌گیری از تکنولوژی رایانش ابری، محدودیت دسترسی و لزوم استفاده از سیستم سخت‌افزاری قوی حذف گردیده است. شما در صورت دسترسی به اینترنت، حتی با استفاده از تبلت یا گوشی خود نیز قادر به استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین می‌باشید. بنابراین بررسی در خصوص نحوه دسترسی به نرم‌افزارها از مهمترین ملاحظات پیش روی مهندسین است.

نرم‌افزار اتوسازه آنلاین است، بدین معنی که با استفاده از اینترنت و در صورت همراه داشتن هر دستگاه هوشمند و در هر زمان از طریق پنل کاربری شما قابل دسترسی است. شما برای استفاده از نرم‌افزار اتوسازه، هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی نخواهید داشت. استفاده از این نرم‌افزار با بهره‌گیری از رایانش ابری، به یک دستگاه محدود نمی‌شود. افزودن اپلیکیشن برای تهیه نقشه‌های سازه‌های بتنی نیز، در برنامه کاری گروه نرم‌افزاری اتوسازه قرار دارد.

نحوه دسترسی

به روزرسانی پیوسته همگام با آخرین تغییرات

با توجه به به روز شدن آیین‌نامه‌ها و همچنین افزایش قابلیت‌های نرم‌افزارهای طراحی، نرم‌افزاری مناسب است که بتواند به صورت کارآمد خود را با تغییرات مذکور و پیشرفت تکنولوژی همگام سازد.

گروه نرم‌افزاری اتوسازه، با استفاده از واحد تحقیق و توسعه، به سرعت و همگام با آخرین تغییرات آیین‌نامه‌ها و نرم‌افزارها، نسخه‌های به روز رسانی شده را همواره به صورت رایگان در اختیار کاربران می‌گذارد.

به روز رسانی پیوسته

زمان تهیه نقشه

صرف زمان کمتر برای انجام کارها، از مهمترین خواسته‌های انسان امروزی است. نرم‌افزاری که برای ماندن در فضای ساخت و ساز آمده باید این نیاز را برطرف نموده و همواره به دنبال افزایش سرعت خود باشد. بنابراین، انتخاب نرم‌افزاری که نقشه‌هایی با کیفیت فنی و ظاهری را در سریع‌ترین زمان ممکن تولید نماید، انتخابی معقول خواهد بود.

نرم‌افزار آنلاین اتوسازه، با بهره‌گیری از الگوریتم‌های فرا ابتکاری، نقشه‌های سازه‌های بتنی را با صرف زمان حدود ۱۰ دقیقه برای هر ۱۰۰۰ متر مربع ترسیم می‌نماید. ترسیم کاملا خودکار نقشه‌های سازه‌های بتنی، با حذف تکنسین، به صرفه‌جویی در زمان شما کمک شایانی می‌نماید. قابلیت تولید مدل سه‌بعدی سازه نیز علاوه بر نقشه‌های دو‌بعدی، به زودی روی سایت اتوسازه قرار خواهد گرفت.

زمان تهیه نقشه

 

 

یکپارچگی

گروه‌های نرم‌افزاری در گذشته، نرم‌افزارها را به صورت جداگانه و به اصطلاح جزیره‌ای، به بازار عرضه می‌کردند. تمایل به استفاده از اینگونه نرم‌افزارها رو به کاهش است. چرا که کاربران به دنبال برقراری ارتباط بین نرم‌افزارهای محاسباتی مختلف و خروجی‌های آن‌ها هستند. این نیاز کاربران با ارائه نرم‌افزارهای یکپارچه پاسخ داده شده است.

نرم‌افزار آنلاین اتوسازه نیز در پی تحقق رویای ایجاد یکپارچگی در صنعت ساخت و ساز است. افزودن ترسیم خودکار پی، سقف و دیوار برشی به قابلیت ترسیم قاب‌های بتنی، اقدامی در جهت یکپارچگی نرم‌افزار اتوسازه است. ارائه لیستوفر و الگوی برش مصالح با توجه به پروژه‌های تعریف شده نیز به مدیریت بهتر اطلاعات ساختمان کمک خواهد کرد.

یکپارچگی

پشتیبانی

خدمات پس از فروش و نحوه پشتیبانی، بعد از خرید نرم‌افزار بیشتر به چشم می‌آیند. مهندسین با تجربه، این نکته مهم را پیش از خرید آن بررسی می‌نمایند. برخورداری از یک تیم پشتیبانی قوی، آرامش خاطر را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل در روند استفاده نرم‌افزار امکان گفت و گو با تیم پشتیبانی برای آن‌ها فراهم است.

تیم فنی نرم‌افزار آنلاین اتوسازه، از راه‌های مختلف شامل ارسال ایمیل، تماس تلفنی و شبکه‌های اجتماعی، آماده پاسخگویی به سؤالات شماست. پشتیبانی آنلاین روی صفحه اصلی سایت اتوسازه نیز، ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز قابل دسترسی خواهد بود.

پشتیبانی

ویژگی‌های خاص نرم‌افزار آنلاین اتوسازه

قبل از شروع فرآیند نقشه‌کشی

نرم‌افزار آنلاین اتوسازه، تمامی ضوابط و بندهای آیین‌نامه را با توجه به فایل طراحی و تنظیمات ورودی شما، مورد بررسی قرار داده و هشدارها و خطاهای آیین‌نامه‌ای و اجرایی را قبل از شروع فرآیند نقشه‌کشی به صورت رایگان به شما گزارش می‌دهد. مقادیر مصالح مورد استفاده، شامل وزن بتن مصرفی و وزن میلگردهای مورد استفاده را نیز با توجه به تنظیمات بسیار ساده اولیه گزارش می‌دهد. تغییر این تنظیمات و دریافت گزارش‌های مذکور، منجر به تولید بهینه‌ترین و اقتصادی‌ترین نقشه‌ها خواهد شد.

فرآیند تهیه نقشه

طول قطع نظری و مهاری آرماتورهای تقویتی با استفاده از الگوریتم‌های فرا ابتکاری در نرم‌افزار آنلاین اتوسازه، کاملا دقیق محاسبه می‌شوند. همچنین در نظر گرفتن مقاطع طراحی بیشتر در فایل محاسباتی ETABS، باعث می‌شود که آرماتورهای تقویتی در این نرم‌افزار، بهینه‌تر انتخاب گردند. در ضمن با استفاده از قدرت محاسباتی سرورهای ابری (یا با قدرت سخت‌افزاری بالا) محاسبات کاملتری را انجام داده و بندهای تخفیفی آیین‌نامه را نیز در محاسبه طول‌های مهاری آرماتورهای تقویتی در نظر گرفته است.

علاوه بر این محاسبات دقیق، بحث‌های اجرایی نیز در نقشه‌های اتوسازه مد نظر قرار گرفته‌اند. برای مثال، طول همپوشانی‌های اضافی آرماتورهای تقویتی حذف شده تا وزن آرماتورهای مصرفی به حداقل برسد. شیت بندی کاملا خودکار با قابلیت انتخاب اندازه کاغذ مورد نظر، نقشه‌های بسیار منظمی را به شما ارائه می‌دهد.

اضافه شدن لیستوفر و الگوی برش مصالح بر مبنای پروژه شما به علاوه امکان سفارش و خرید مصالح در سایت اتوسازه، در آینده‌ای نه چندان دور این سیستم را به سیستمی یکپارچه در مدیریت اطلاعات ساختمان تبدیل خواهد کرد.

قابلیت انجام کنترل‌های مضاعف سازه تحت عنوان دستیار مهندس، به منظور تهیه دفترچه محاسبات (در کنار تهیه آنلاین نقشه‌های سازه‌های بتنی) اولین امکانی است که سایت اتوسازه برای جامه عمل پوشاندن به یکپارچگی مدیریت اطلاعات ساختمان، در اختیار کاربران قرار داده است.

 


دیدگاه خودتان را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی با * علامت گذاری شده اند.