MagicPlan (۱،ترسیم کننده نقشه داخلی ساختمان به وسیله عکس گرفتن

نقشه برداری کار راحتی نیست؛ تخصص، دقت و زمان زیادی می‌خواهد و باید از ابزار مختلفی برای ترسیم نقشه از محیطی همچون یک ساختمان بهره‌گرفت. اپلیکیشن‌ها شاید کارآمدترین ابزار برای این کار باشند، محصولاتی نرم‌افزاری که در رایانه و موبایل و تبلت می‌توانیم برای راحتی نقشه کشی از آنها استفاده کنیم.

MagicPlan  نمونه بی‌نظیری از ابزارهای نقشه‌کشی است که حتی زحمت خط‌کشی و اندازه‌گیری برای ترسیم نقشه را از دوشتان برداشته و تنها کافیست یک عکس بگیرید و نرم‌افزار به طور خودکار اندازه طبقات شما را محاسبه می‌کند و طراحی طبقات شما را به وجود می‌آورد. همچنین شما می‌توانید به سادگی اشیاء یا مطالب یا امور دلخواه خود را با این نقشه به سادگی استفاده کنید اما توجه داشته باشید که برای استفاده از این نرم‌افزار نیاز به موبایلی با ژیروسکپ دارید. شما می‌توانید نقشه خود را با فرمت‌های PDF, JPG, PNG, SVG, DXF,  CSV بگیرید.

 

 

۲) Civil Calculator

این ممکن است مانند یک نرم افزار مبدل نرمال ظاهر شود، اما این ماشین حساب عمومی در واقع برای مهندسین طراحی شده است، زیرا شامل تمام تبدیل واحدهای مهم مورد نیاز در مهندسی عمران است. این ماشین حساب برای زمانی که شما در یک نظرسنجی و در یک لحظه نیاز به تبدیل واحد دارید بسیار مفید است. در واقع یک ابزار حسابداری است که، مجموعه‌ای از محاسبات مهندسی عمران را در اختیار مهندسین عمران و دانشجویان  قرار می‌دهد تا بتوانند از آن برای محاسبه انواع تبدیل واحدهای مختلف استفاده کنند.

 

۳) Civil Sutra

این برنامه برای محاسبه مقادیر مصالح ساختمانی مانند سیمان، آجر ملات و غیره بسیار مفید است. این برنامه همچنین ویژگی‌هایی مانند ماشین‌حساب، تبدیل واحد دارد و همچنین به شما اجازه می‌دهد که بار مرده، بار زنده و بار لحظه‌ای را با مقدار تقریبی محاسبه کنید. ما قطعا این برنامه را برای هر مهندس عمران توصیه میکنیم.

 

 

۴) Civil Quantity Estimator

این یکی دیگر از برنامه‌های برآورد هزینه برای آندروید است که بسیار کاربر پسند می‌باشد. مهم نیست که شما در دفتر هستید یا سر پروژه، در همه حال شما باید برآورد هزینه‌ها را انجام دهید و این نرم افزار به شما یک هزینه تقریبی و برآورد پروژه مورد نظر را می‌دهد. این برنامه نیاز به بهبود دارد، اما هنوز هم یک برنامه مفید برای هر مهندس عمران است.

 

 

۵) Reinforced Concrete

این برنامه برای انجام محاسبات تیرها و یا دالهای بتن‌مسلح است. در حالیکه، طراحی و محاسبات در این برنامه بر اساس کدهای طراحی لهستان و اروپا است، اما محاسباتی تقریبی از کدهای دیگر را نیز به شما می‌دهد. شما می توانید نسخه حرفه ای را برای محاسبه تمام ویژگی‌های طراحی دقیق خریداری کنید. ما امیدواریم که دیگر کدهای طراحی را نیز در آینده اجرا کنند.

 

 

۶) Civil Engineering Dictionary

یکی دیگر از برنامه‌های عمرانی است  Civil Engineering Dictionary که داشتن آن برای هر مهندس عمران ضروری است. این فرهنگ لغت شامل بیش از ۱۰۰۰۰ واژه و اصطلاحات مرتبط با مهندسی عمران، همراه با تعاریف و تصاویر آن است. شما همچنین می‌توانید یک اصطلاح جدید به آن اضافه کنید و بعدا آن را ذخیره کنید. این برنامه دارای یک رابط کاربر ساده است و به خوبی برای گوشی‌هایی با حافظه کم بهینه‌سازی شده است.

 

 

۷) EpicFEM

همانطور که از نام این برنامه  برمی‌آید، این برنامه بر اساس اصل روش عددی اجزا محدود کار می‌کند و برای تجزیه و تحلیل ساختاری بسیار مفید است. شما می‌توانید تجزیه و تحلیل ساختار پیچیده تیر انجام دهید و یا می‌توانید تجزیه و تحلیل کامل مودال را انجام دهید. این برنامه برای مهندسین سازه بسیار مفید است و احتمالا بهترین نرم افزار آندروید رایگان برای تجزیه و تحلیل ساختاری است.

 

 

اگر از سایر برنامه‌های مفید مهندسی عمران استفاده می‌کنید، لطفا در بخش نظرات به ما اطلاع دهید…


دیدگاه خودتان را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی با * علامت گذاری شده اند.