علی رغم تبلیغات گسترده، وجود نسخه‌های آزمایشی فراوان و ساعت‌ها جست و جو و تحقیق، بسیاری از شرکت‌های ساختمانی هنوز هم برای انتخاب نرم‌افزارهای مورد نیاز خود، دچار مشکل هستند. پرسیدن چند سؤال کلیدی در مورد نرم‌افزارهای موجود، در کنار مزایا و معایب نرم‌افزار می‌تواند کمک کننده باشد. در این مقاله پنج سؤال اساسی مطرح شده که پاسخ دادن به آن‌ها روند انتخاب نرم‌افزار را بسیار ساده می‌نماید.

 • خدمات پس از فروش نرم‌افزار به چه صورت است؟

  گاهی اوقات نصب نرم‌افزارهای آفلاین یا اجرای نرم‌افزارهای آنلاین، کار ساده‌ای نیست و کاربران برای استفاده از آن‌ها نیاز به راهنمایی دارند. با توجه به این نکته، اولین سؤالی که باید در مورد انتخاب نرم‌افزار پرسیده شود چگونگی نحوه آموزش و خدمات پس از فروش آن است. زمان و هزینه‌ای که صرف آموزش نرم‌افزار می‌شود نیز پارامترهایی هستند که حتما باید در خصوص نرم‌افزار مورد ارزیابی قرار گیرند.

  نرم افزار آنلاین اتوسازه، با فراهم کردن راهنماهای گام به گام و تخصصی، استفاده شما از این نرم‌افزار را آسان نموده است. نسخه آزمایشی نرم‌افزار اتوسازه به همراه فایل طراحی نمونه، امکان دیگری است که تیم اتوسازه برای آشنایی شما با نرم‌افزار فراهم نموده است. به علاوه، پشتیبانان تخصصی، هر روز آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 • روند به روز رسانی محصولات به چه شکل است و مشتریان چگونه از این به روز رسانی‌ آگاه می‌شوند؟

  به روز رسانی نرم‌افزار

  برنامه‌ریزی برای استفاده بلند‌مدت از یک نرم‌افزار، تصمیمی عاقلانه است. به روز رسانی یک سیستم، عامل دومی است که روی انتخاب نرم‌افزار مناسب، تاثیرگذار است. از طرفی برخی از ارائه دهنده‌های نرم‌افزار، بدون آنکه مشتریان خود را آگاه کنند، محصولات خود را به روز رسانی می‌کنند! این شیوه، شیوه مطلوبی نیست. شرکت‌های موفق، مشتریان خود را به طرق مختلف (email، ارسال خبرنامه و…) از به روز رسانی محصولات آگاه می‌سازند.

  تیم اتوسازه نیز، با در نظر داشتن این عامل مهم، از طریق ارسال خبرنامه به ایمیل کاربران و همچنین کانال تلگرام، اعضا را از آخرین به روز رسانی‌ محصولات مطلع می‌کند. افزون بر این، از نظرات مشتریان نیز در به روز رسانی‌ آینده استفاده خواهد کرد.

 • ساعات کاری پشتیبانی نرم‌افزار به چه صورت و ساختار تیم پشتیبانی چگونه است؟

  پشتیبانی 24 ساعته
  مخاطبان، بدون یک تیم پشتیبانی مؤثر، قابل اعتماد و در دسترس از انتخاب خود خشنود نخواهند بود. حتی اگر نرم‌افزار از لحاظ فنی نیز بهترین باشد، در صورت نداشتن پشتیبانی مناسب، با استقبال خوبی مواجه نخواهد شد. موضوع دیگر، در مورد ساعات ارائه خدمات پشتیبانی است. “آیا تیم پشتیبانی، ۷ روز هفته و در ۲۴ ساعت شبانه روز، پاسخگوی کاربران هستند؟” این سؤال باید در ابتدا و با توجه به شیوه کاری شرکت شما، پاسخ داده شود.

  تیم اتوسازه، از طریق تماس تلفنی، ارسال ایمیل و بررسی تیکت‌ها، به سؤالات کاربران پاسخ می‌دهد. به علاوه، شما در صفحه اصلی سایت اتوسازه، ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز به پشتیبانی آنلاین سایت اتوسازه دسترسی خواهید داشت و امکان گفت و گو با متخصصین تیم، در هر لحظه برای شما فراهم است.

 • آیا نرم‌افزار مقیاس پذیر است؟

  با توجه به اینکه پیشرفت و گسترش، از اهداف اصلی شرکت‌های ساختمانی است، سؤال دیگر در مورد قابل استفاده بودن نرم‌افزار در صورت بزرگتر شدن شرکت است. برای مثال، آیا قصد دارد پلاگین‌ها، قابلیت‌ها و خدمات دیگری را به سیستم اضافه کند یا خیر؟

  اتوسازه، با بهره‌گیری از افرادی متخصص، به پیشرفت متعهد بوده و در آینده‌ای نزدیک، به سیستمی یکپارچه در مدیریت اطلاعات ساختمان تبدیل خواهد شد.

 • آیا نرم‌افزار قابلیت یکپارچه‌سازی با سایر نرم‌افزارها و فرآیندهای ساخت را داراست؟

  قابلیت یکپارچه سازی نرم‌افزار

  استفاده از یک نرم‌افزار ساختمانی، انتخابی است که می‌تواند تغییرات زیادی را در راستای افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و … در یک شرکت ایجاد کند. از میان عوامل کلیدی برای انتخاب نرم‌افزار، می‌توان به قابلیت‌های یکپارچه‌سازی آن نرم‌افزار با سایر فرآیندهای پیش رو و نرم‌افزارهای مورد استفاده یک شرکت اشاره نمود. در سایت اتوسازه، هم‌اکنون دریافت نقشه‌های سازه‌های بتنی و انجام کنترل‌های مضاعف سازه به منظور تهیه دفترچه محاسبات امکان‌پذیر است. به زودی تهیه نقشه‌های پی و فونداسیون، لیستوفر و الگوی برش مصالح نیز ممکن خواهد بود. در آینده‌ای نزدیک، آشنایی با پیمانکاران خبره، انجام مناقصات و سفارش و تهیه مصالح ساختمانی از دیگر خدمات سیستم یکپارچه تحت وب اتوسازه خواهد بود.


دیدگاه خودتان را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی با * علامت گذاری شده اند.