تکنولوژی‌های جدید و آخرین نوآوری‌ها این امکان را به شرکت‌های ساختمانی داده‌اند تا در صنعت ساخت و ساز تغییراتی بزرگ ایجاد کنند. ساختمان‌هایی که برق مصرفی خود را از باد یا خورشید بدست می­‌آورند و کاملا بی نیاز از انرژی هستند. و یا ساختمان‌های هوشمند اتوماتیک، آخرین روندهای طراحی و جدیدترین روش‌های ساخت و ساز را پیشنهاد می‌کنند. در ادامه به برخی از جدیدترین تکنولوژی‌ها اشاره می‌کنیم:

۱- انرژی‌های تجدید‌پذیر ‌و ساختمان‌های سازگار با محیط زیستساختمان‌های سازگار با محیط زیست

کاهش هزینه‌های بهره‌گیری از انرژی‌های تجدید‌پذیر و پیشرفت‌های اخیر در این زمینه، به صاحبان املاک اجازه می‌دهد که از مزایای ساختمان‌های سازگار با محیط زیست برخوردار شوند. برخی مزایا شامل موارد زیر است:

  • به دلیل تولید انرژی خورشیدی در محل، هزینه‌ها کاهش می‌یابند.
  • سیستم‌های گرمایش و سرمایش در این‌گونه ساختمان‌ها مقرون به صرفه‌تر می‌باشند.
  • مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست، آسیب‌های زیست محیطی ناشی از ساخت و ساز را کاهش می‌دهند.

طراحی ساختمان‌های سبز که اغلب نسبت به ساختمان‌های سنتی، مقرون به صرفه‌تر و سازگار با محیط زیست هستند، چگونگی تغییر صنعت تجاری ساخت و ساز به وسیله نوآوری را نشان می‌دهد.

 

واقعیت مجازی در صنعت ساخت و ساز۲- واقعیت مجازی در صنعت ساخت و ساز

راهکار‌های جدید مدل‌سازی و تجسم یک ساختمان یا مشاهده نمایی از مدل بازسازی شده آن پیش از ساخت، به صاحبان املاک کمک می‌کند تا آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند. مدل‌های سه‌بعدی و دیجیتال مرسوم در حال پیشرفت هستند. مدل‌های مجازی سه‌بعدی به کاربران اجازه می‌دهند که مدل‌های دیجیتال را با جزئیاتی بیشتر مشاهده کنند. اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی این امکان را فراهم می‌کنند که مشتریان و مالکان، جزئیات و تفاوت‌هایی را که در مدل‌های سه‌بعدی مرسوم قابل نمایش نبودند را به طور کامل مشاهده کنند.

۳- ساخت و سازهای پیش‌ساختهساخت و سازهای پیش‌ساخته

المان‌های ساختمانی پیش‌ساخته که خارج از کارگاه ساخته می‌شوند، روشی دیگر برای پیشبرد صنعت تجاری ساخت و ساز است. وجود همزمان چندین المان‌ پیش‌ساخته فرآیند ساخت و ساز را ساده نموده و باعث تکمیل شدن هر چه سریع‌تر پروژه می‌گردند. المان‌های پیش‌ساخته بر خلاف روش‌های سنتی به توالی فرآیند‌های ساخت وابسته نیستند و منجر به بالا بردن ایمنی و بهبود بهره‌وری شده و سرعت انجام پروژه را نیز به صورت چشمگیری بالا می‌برند.

 

چاپگرهای سه‌بعدی در صنعت ساخت و ساز۴- چاپگرهای سه‌بعدی در صنعت ساخت و ساز

تکنیک‌های ساخت و ساز سنتی معمولا در فرم‌های خطی خلاصه می‌شوند که ممکن است ظاهر و طرح یک ساختمان را محدود کنند. چاپگرهای سه‌بعدی عظیم که ترکیبی از بتن و کامپوزیت‌ها را بکار می‌گیرند، به یک شرکت ساخت و ساز تجاری اجازه می‌دهد که به طیف وسیع‌تری از سبک‌های معماری و طراحی، همزمان با کاهش هزینه‌ها دست پیدا کنند.

برای آنکه بیشتر در این خصوص بدانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

Commercial Construction Company Industry: Top 5 Innovative Trends


دیدگاه خودتان را ارسال کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های الزامی با * علامت گذاری شده اند.